Osa Kauhajoen Yhteiskoulusta ulkoapäin kuvattuna.

Yhteiskoulun henkilökunta

Sähköposti muotoa etunimi.sukunimi@kauhajoki.fi

Pirjo Palonkoski
Koulusihteeri
040 508 0609

Merja Paananen
Rehtori
040 527 9482

Hannu Tuominen
Apulaisrehtori
0400 249 735

Riikka Mäntynen
Pääemäntä
0407022057

Hanne Risku
Yhteiskoulun terveydenhoitaja
0405190508

Minna Puisto
Yhteiskoulun kuraattori
0405416643

Juha Rinta-Kyttä
Yhteiskoulun kiinteistönhoitaja
0400862645

Opettajat 

Nimi, Lyhenne, Oppiaineet, Luokka
Ahonen Kirsi, KAH, Englanti ja ruotsi, 9C
Alanko Satu, SAL, Erityisluokanopettaja, 8I
Halkola Sami, SH, Päätoiminen tuntiopettaja, Sopo
Hannula-Ketola Elina, EHK, Kuvataide, yrittäjämäinen toimintatapa
Hauta-aho Sanna, SHA, Englanti, ruotsi, espanja (vv.)
Hautaviita Marjo, MH, Englanti,  7E
Hämäläinen Tiina, THÄ, Käsityö
Järvelä Samuli, SAJ, Liikunta ja terveystieto,  9E
Kaari Satu, SKL, liikunta ja terveystieto
Kauppinen Merja, MKA, Äidinkieli ja S2-kieli
Kivipelto Elisa, EKI, Äidinkieli, 9F
Kivistö Marika, MKI, Fysiikka, kemia ja matematiikka,  7F
Kotoneva Henna, HMK, Historia ja yhteiskuntaoppi
Kuntola Anna-Leena, ALK, Laaja-alainen erityisopettaja, Jopo
Kuortti Timo, TKU, Erityisluokanopettaja, 9I
Latva-Kyyny  Satu SLK, Matematiikka, fysiikka ja kemia
Liukonen Tapio, TAL, Erityisluokanopettaja, 7I
Maunula-Craycroft Riitta, RMC, Liikunta ja terveystieto, 7C
Mäkelä Laura, LMÄ, Englanti, ruotsi ja espanja (vs.)
Mäkelä Tiina, TIM, Äidinkieli
Mäki-Pantti Terttu, TMP, Fysiikka, kemia ja matematiikka
Mäkivierikko Anu, ANM, Laaja-alainen erityisopettaja
Nurmela Tuija, TNU, Kotitalous, 7B
Paasivaara Susanna, SPA, Biologia ja maantieto, 7D
Paananen Merja, MPA, Rehtori
Pentilä Hanna, HAP, Kotitalous,  8A
Pääkkönen Tomi, TP, Erityisopettaja (vv.)
Rajamäki Miika, MR, Päätoiminen tuntiopettaja, Harjula
Rinta-Kiikka Leena, LRK, Fysiikka, kemia ja matematiikka
Rotola-Pukkila Heini, HRP, Ruotsi ja terveystieto, 8B
Salmela Minna, MIS, Musiikki, 9B
Syrjänen Auli, ASY, Oppilaanohjaus
Syrjänen Jaakko, JS, Apulaisrehtori
Tammelin Maria, TTA, Kuvataide
Tampsi Kari, KTA, Käsityö
Tolvanen Tuija, TTO, Fysiikka, kemia ja matematiikka, 7A
Tuominen Hannu, HT, Oppilaanohjaus
Turja Tuomo, TUT, Fysiikka, kemia ja matematiikka, 8C
Valkama Sari, SVA, Englanti, saksa ja ruotsi, 8F
Vantaa Emilia, EV, Matematiikka, fysiikka ja kemia
Viitaharju Päivi, PVI, Historia ja yhteiskuntaoppi, 9D
Vilén Mika, MIV, Käsityö, 8D
Virolainen Riku, RIV, Liikunta ja terveystieto, 8E
Vuorenmaa Heli, HVU, Biologia ja maantieto, 9A

Ohjaajat 

Halkola Sari
Korpela Janica
Kuja-Kyyny Daniel
Kulmala Jaana
Malinen Marjo
Mäensivu Tuija
Mäki-Filppula Mari
Rantamäki Merja
Sajander Jasmide
Markus Malkamäki