Osa Kauhajoen Yhteiskoulusta ulkoapäin kuvattuna.

Yhteiskoulun henkilökunta

Sähköposti muotoa etunimi.sukunimi@kauhajoki.fi

Pirjo Palonkoski
Koulusihteeri
040 508 0609

Jaakko Syrjänen
vs Rehtori
040 579 8642

Merja Kauppinen
Apulaisrehtori
0400 249 735

Riikka Mäntynen
Pääemäntä
0407022057

Hanne Risku
Yhteiskoulun terveydenhoitaja
0405190508

Minna Puisto
Yhteiskoulun kuraattori
0405416643

Juha Rinta-Kyttä
Yhteiskoulun kiinteistönhoitaja
0400862645

Opettajat 

Nimi, Lyhenne, Oppiaineet, Luokka
Ahonen Kirsi, KAH, Englanti ja ruotsi
Alanko Satu, SAL, Erityisluokanopettaja, 9I
Halkola Sami, SH, Päätoiminen tuntiopettaja, Sopo
Hannula-Ketola Elina, EHK, Kuvataide, yrittäjämäinen toimintatapa
Hautaviita Marjo, MH, Englanti,  8E
Hämäläinen Tiina, THÄ, Käsityö
Järvelä Samuli, SAJ, Liikunta ja terveystieto
Kaari Satu, SKL, liikunta ja terveystieto, 7G
Kauppinen Merja, MKA, Äidinkieli ja S2-kieli, 7C
Kivipelto Elisa, EKI, Äidinkieli,
Kivistö Marika, MKI, Fysiikka, kemia ja matematiikka,  8F
Kuntola Anna-Leena, ALK, Laaja-alainen erityisopettaja, Jopo
Latva-Kyyny  Satu SLK, Matematiikka, fysiikka ja kemia
Liukonen Tapio, TAL, Erityisluokanopettaja, 8I

Malka Juho, JMA, Historia ja Yhteiskuntaoppi, 7A

Maunula-Craycroft Riitta, RMC, Liikunta ja terveystieto, 8C
Mäkelä Tiina, TIM, Äidinkieli, 7E
Mäki-Pantti Terttu, TMP, Fysiikka, kemia ja matematiikka, 9B
Mäkivierikko Anu, ANM, Laaja-alainen erityisopettaja
Nurmela Tuija, TNU, Kotitalous, 8B
Paasivaara Susanna, SPA, Biologia ja maantieto, 8D
Pentilä Hanna, HAP, Kotitalous,  9A
Rajamäki Miika, MR, Päätoiminen tuntiopettaja, Harjula
Rinta-Kiikka Leena, LRK, Fysiikka, kemia ja matematiikka, 7B
Rotola-Pukkila Heini, HRP, Ruotsi ja terveystieto, 8B
Salmela Minna, MIS, Musiikki
Syrjänen Auli, ASY, Oppilaanohjaus
Syrjänen Jaakko, JS, vs Rehtori
Tammelin Maria, TTA, Kuvataide
Tampsi Kari, KTA, Käsityö, 7D
Tolvanen Tuija, TTO, Fysiikka, kemia ja matematiikka, 8A
Tuominen Hannu, HT, Oppilaanohjaus
Turja Tuomo, TUT, Fysiikka, kemia ja matematiikka, 9C
Valkama Sari, SVA, Englanti, saksa ja ruotsi, 9F
Vantaa Emilia, EV, Matematiikka, fysiikka ja kemia, 7F
Viitaharju Päivi, PVI, Historia ja yhteiskuntaoppi
Vilén Mika, MIV, Käsityö, 9D
Virolainen Riku, RIV, Liikunta ja terveystieto, 9E
Vuorenmaa Heli, HVU, Biologia ja maantieto

Ohjaajat 

Halkola Sari
Kulmala Jaana
Malinen Marjo
Mäensivu Tuija
Mäki-Filppula Mari
Sajander Jasmide